O autorze
Edyta i Łukasz są małżeństwem a przede wszystkim to rodzice dwóch cudownych córeczek Ali i Lili. Uwielbiają wspólnie spędzać każdą wolną chwilę. Kochają podróżować i poznawać nowe miejsca. Są autorami kilkunastu wystaw fotograficznych.
Zawodowo zajmują się fotografią, a ich prace możecie zobaczyć "tutaj"

Rodzinne wypieki

Fot. Parzuchowscy
Staramy się z naszymi dziećmi spędzać jak najwięcej czasu, wspólnie gotujemy a ostatnio hitem naszych dzieci są cake pops, czyli ciasteczka na patyku. Łatwe w wykonaniu, a ich przygotowanie sprawie dużo radości. Cake pops to nic innego jak kawałki ciasta połączone kremem, które dekoruje się według

Poniżej lista produktów, która jest niezbędna do przygotowania cake pops:
patyczki do lizaków bądź patyczki do szaszłyków
400 g suchego ciasta (my użyliśmy babki piaskowej)
2 łyżki masła czekoladowego
polewa
różne kolorowe posypki

Na początek, trochę zabawy...
popijamy...
podjadamy...
A kiedy już w brzuszkach zaburczało, zabraliśmy się do pracy. Zaczynamy! – w pierwszej kolejności trzeba pokruszyć ciasto do miski.
Do już pokruszonego ciasta dodajemy masło czekoladowe i serek mascarpone, dokładnie mieszamy. Można pomóc sobie mikserem
Lilianka już smakuje Ala dokładnie miesza.
Przygotowaną masę zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do zamrażalnika na około 20 minut. Mamy czas dla siebie i na wspólne zabawy.
Wyjmujemy ciasto z lodówki i lepimy kuleczki…
jak się Lila zasłodzi to też musi popić
Ulepione kuleczki odstawiamy do lodówki, tym razem na 15 minut i czekamy… czytając książeczki. Jakie książki lubią czytać Wasze dzieci? Dziewczynki uwielbiają wiersze Jana Brzechwy, „Pomidor” to jedna z ulubionych książeczek.
czasem próbujemy recytować
w międzyczasie.... mama rozpuszcza polewę …
Kiedy już upłynął czas wyciągamy kuleczki z lodówki. Końce patyczków zamaczamy w polewie czekoladowej i wtykamy w kuleczki.
Następnie zanurzamy w polewie i posypujemy kolorowymi posypkami.
… później pozostaje najprzyjemniejsza część, czyli konsumpcja tego co się samemu przygotowało. Radość jak widzicie była ogromna .
om om om om
Jest zabawa jest kolorowo, zachęcamy Was do wspólnego spędzenia wolnego czasu przygotowując cake pops Jeśli kogoś namówiliśmy na wykonanie fantastycznych ciasteczko-lizaczków będzie nam niezmiernie miło jak w komentarzu wstawicie zdjęcia swoich „wypieków”. Przygotowanie jest banalne wystarczą tylko chęci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...